03-9721555 צרו קשר
() מוצרים נוספו לסל הקניות
עגלת הקניות שלך ריקה
סה״כ בסל: ₪0.00

ניהול זמן

לילדים צעירים אין מושג בניהול זמן, כלומר אם נדייק אין להם בכלל מושג מה זה זמן, מה המשמעות האמיתית שלו.
הורים ואנשי חינוך נתקלים פעמים רבות בילדים ש...'מורחים את הזמן'. הם לא באמת מורחים אותו הם פשוט לא יודעים כיצד להתנהל איתו.

ילדים צריכים ללמוד לנהל את זמנם כדי להפיק מחייהם את המירב. הם צריכים להיות מסוגלים להספיק להכין שעורי בית, ללכת לחוגים, ליהנות עם חברים ובחיק המשפחה וגם לצפות בסדרת טלוויזיה אהובה.

הבעיה פשוטה וברורה, השאלה היא כיצד אנחנו המבוגרים יכולים להעביר לילדים את מושג הזמן כך שהוא יהיה מוחשי עבורם ולא מופשט.

ישנן דרכים רבות ומגוונות כיצד להנחיל לילדים את מושג הזמן הרווחת שבהן היא תליית שעון במקום מרכזי בגן, בכיתה או אפילו בבית ולהצביע עליו פעמים רבות, ולנסות ללמד את הילדים לקרוא שעון. לדוגמה: שימו לב ילדים המחוג האדום על המספר שש כשהוא יגיע לשתיים עשרה סימן שחלפה חצי דקה, וזה זמן מספיק לאסוף את הקוביות בהן שיחקנו.
אפשר לשלוח את הילד, ההוא שמורח את הזמן במקלחת, עם שעון ולהסביר לו כמה זמן נכון לשהות במקלחת. אפשר כן, אבל... הילדים ברוב המקרים לא יצליחו לזכור את המיקום המדויק של המחוגים ומה אם הם לא יודעים עדיין לקרוא מספרים?

אז מה הפתרון?
שעון חול.
כן השעון הפשוט הזה שהיו נעזרים בו כדי להרתיח ביצה קשה. היתרונות בשעון החול על פני השעונים האחרים רבים. הילדים לא צריכים לדעת לקרוא, השעון מודד בו זמנית את הזמן שנותר מול הזמן שבוזבז, ניתן להשיג שעוני חול במגוון רחב של זמנים ולהשתמש בכל שעון (קוצב זמן) בהתאם למטרה. לדוגמה: צחצוח שיניים שתי דקות, מקלחת חמש דקות, משחק במחשב רבע שעה ועוד.
חשוב לדעת! צבע החול שונה בשעונים השונים, כלומר בשעון חול של עשר דקות החול ורוד ואילו בשעון חול שמודד חמש עשרה דקות צבע החול צהוב עובדה זו מקלה על ילדים שעדיין לא יודעים לקרוא.

ילדים אוהבים להתנסות ולנהל את חייהם בכוחות עצמם, עד כמה שניתן כמובן. שעון חול מעניק להם עצמאות. הם לוקחים את השעון עימם לכל פעילות מציבים אותו במקום בולט ותתפלאו עד כמה שעון החול בדרכו השקטה מצליח להשפיע עליהם.

אז איזה שעון חול? כולם אותו הדבר? כאילו שעון חול...
באופן עקרוני כל שעוני החול זהים והם באמת בסך הכול שעון חול מה כבר יכול להיות? אבל...כדאי לבחור שעון חול גדול ומאסיבי שייראה מכל מקום. שעון החול צריך להיות יציב כי הרי אם הוא יתהפך מדידת הזמן תשתנה וכמובן וחשוב לא פחות לדעת להתאים בין הזמן שמודד שעון החול שבחרנו לפעילות.

כמה מילים על זמן ופעילות
ילדים בדיוק כמונו שונים זה מזה לאחד לוקח חצי שעה להכין את שיעורי הבית, והם יהיו לתפארת מדינת ישראל, ולשני זה ייקח שעתיים והם בואו נאמר לא יהיו משהו, ועדיין... שניהם סיימו להכין את שיעורי הבית והצליחו להתפנות לעיסוקים אחרים. נכון, שהילד ההוא זה שעובד לאט יש לו פחות זמן חופשי אבל גם הוא סיים את המשימה ובעיקר ניהל את זמנו בכוחות עצמו, וזה בהחלט הישג.

חזרה למעלה