03-9721555 צרו קשר
() מוצרים נוספו לסל הקניות
עגלת הקניות שלך ריקה
סה״כ בסל: ₪0.00

מה לעזאזל עושים עם שולחן אור?

 

רכשתם/ן שולחן אור לגן, לכיתה או אפילו לבית. השולחן הגיע ונותן אור נעים. הנחתם עליו נייר והעתקתם ציורים, תמונות, מפות וזהו?

זהו שלאJ עם שולחן אור אפשר לעשות הרבה יותר דברים והנה כמה טיפים באהבה.

 

מהו שולחן אור?
שולחן המקרין אור מתחת למשטח העבודה ומאפשר העתקה של שרטוטים או ציורים על גבי נייר לבן.

 

העתקות

או קיי אני יודעת שהזכרתי העתקות בתחילת המאמר. אבל העתקות בעזרת שולחן אור הן משהו אחר. ניתן להעתיק הכול על נייר לבן פשוט אין צורך בניירות העתקה או שקפים מכל סוג שהוא.

למה להעתיק אם אפשר להדפיס?
ההעתקה היא הזדמנות נהדרת לתרגל מוטוריקה עדינה וקשר יד עין. בעזרת ההעתקה אפשר להתחקות אחרי קווים שונים או ללמוד לכתוב אותיות ומספרים. ההעתקה גם מאפשרת התבוננות מעמיקה על  מפות ותמונות.

 

צבעים וצורות

אם נניח על שולחן האור גיליונות נייר בצבעים שונים נגלה שהשקיפות מייצרת ערבובי צבע וזו ההזדמנות ללמוד מה קורה כשמערבבים כחול ואדום (סגול) או אדום וצהוב (כתום) ועוד. מה קורה כאשר מניחים על כל צבע גיליון לבן? (הצבע הופך בהיר יותר) מה קורה כאשר מניחים מספר גיליונות מאותו הצבע? (הצבע הופך להיות עז יותר וגם פחות שקוף). מוזמנים להתנסות בעזרת מספר משחקים מרגשים ופשוטים שלנו: ערכת יצירה לשולחן אור, ג'אומי, צורות פלא שקופות, קוביות שקופות, מגע סט שילובים ואתם יודעים מה? יש עוד J  אביזרים לשולחן אור.

 

הזדמנות ללמוד   

כדאי ורצוי לשלב את שולחן האור בתהליך הלמידה.
הכינו דפי עבודה עם אותיות הא'-ב' או abc או ספרות ותנו לילדים להעתיק.
הכינו דפי עבודה עם טבלאות ובהן איורים שונים הדביקו אותם באמצעות מסקנטייפ (לא סלוטייפ) לשולחן האור והציעו לילדים להשלים את הטבלה, ולכתוב מה מאויר. לדוגמה: איור של דלי, שמש, ים, כדור ועוד.

 

פאזלים

הכינו מראש סדרות של שקפים שונות, על כל שקף ציירו חלק מציור לדוגמה: שקף של גג, שקף של ריבוע, שקף של חלון וכדומה. הילד יניח את השקפים אחד על גבי השני וייצור את הציור השלם (בית). כמות ומורכבות התמונות בהתאם לגיל הילד ויכולותיו. כדאי להניח גם שקפים חלקים וטושים מחיקים בעזרתם הילד יוכל ליצור פאזלים כיד הדמיון.  

 

רוצים לראות איך שולחן האור פועל? נא לחצו: שולחן אור וידאו

 

לרכישת שולחן האור של תילתן או אביזרים נלווים נא היכנסו לאתר שלנו: www.tiltan.com

או התקשרו 03-9721555   052-8700992 

 

נשמח לעזור

צוות תילתן

חזרה למעלה